Історія училища

З метою підготовки кваліфікованих робітників у м. Глухові наказом №65/278 Сумського обласного управління профтехосвіти від 02.08.1972 р. було відкрито будівельне училище №15, пер/Files/images/Foto istor.gifшим директором якого було призначено Лебедєва Анатолія Івановича. Училище готувало спеціалістів будівельних професій не тільки для будівництва м. Глухова,а і для інших міст області. В цьому ж році за навчальні парти сіло 140 хлопців та дівчат, які здобували професії мулярів, штукатурів, столярів-теслярів. Всього було набрано 5 навчальних груп. Учні освоювали свою професію 2 роки, при цьому не отримуючи середньої освіти, а здобували вони її у вечірніх школах робочої молоді. Навчально-виховну роботу проводив невеликий колектив майстрів виробничого навчання та викладачів: Красников М.І., Ядута Н.М., Фарина Г.П., Тітов Д.М., Дубівко В.Ф., Калініченко М.Д., Андрієнко Л.М., Тищенко М.П., Лазарєв В.Т., Толабін І.С., заступник директора Мілютін О.С. та інші. у грудні 1972 року директором училища став Мілютін О.С., а з 1973 року – Юрченко М.К.

З 1 вересня 1978 року училище стає середнім професійно-технічним учбовим закладом та починає надавати учням середню освіту. До цього з училища було випущено декілька сотень кваліфікованих спеціалістів, котрі навчались від 6-ти місяців до 2-х років. Випускники 8-ми класів навчалис/Files/images/Прием.gifь 3 роки. Хлопці та дівчата, що вже мали середню освіту, набирались на 6-ти місячне навчання за спеціальностями: радіомонтажник, електрогазозварник, слюсар.

У другій половині 1985 року колектив учнів та працівників приступив до навчання в новому навчальному корпусі та навчально-виробничих майтернях. У 1987 році вже було випущено 160 молодих фахівців для народного господарства міста та району з різних спеціальностей: штукатури-муляри, плиточники-облицювальники, столяри-теслярі, електрогазозварники, токарі, монтажники радіоапаратури та приборів, слюсарі-сантехніки.

З 1984 – 2003 роки училище очолював Рубанець В.М., за час його роботи було зроблено великий внесок для укріплення матеріально-технічної бази навчального закладу.

Під його керівництвом в училищі навчалось 330-345 учнів, які здобували такі професії: штукатур, муляр будівельний, швачка, оператор швейного виробництва, столяр-тесляр, верстатник деревообробних верстатів, електрогазозварник, муляр-монтажник, верстатник широкого профілю, слюсар-інструментальник.

На базі 11-ти класів училище готувало фахівців з професій: швачка, оператор швейного виробництва, електрогазозварник термін навчання 1 – 1,5 р. В училищі були обладнані виробничі майстерні, учбові кабінети з усіх спеціальних ди/Files/images/Мастер.jpegсциплін. Добре обладнана спортивна зала.

З 2003 року директором училища став Косовський А.І., в цьому ж році Глухівське професійно-технічне училище №15 реорганізоване у Глухівський професійний ліцей.

До цього ліцей традиційно випускав в основному спеціалістів будівельних професій: столяр будівельний, тесляр, муляр, пічник, штукатур, електрогазозварник. За час керівництва Анатолія Івановича відчутно поповнилась матеріально-технічна база ліцею – було придбано і обладнано комп’ютерний клас, сучасні деревообробні верстати, стрічкова пилорама та багато іншого, що дало можливість відкрити ліцензії з професій, що користуються попитом на ринку праці і зараз, це – оператор комп’ютерного набору, оператор комп’ютерної верстки, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, лісник, єгер, рамник, верстатник деревообробних верстатів.

Восени 2004 року проведено реконструкцію гуртожитку, зроблено капітальний ремонт даху гуртожитку, замінено каналізаційну та водогінну системи та ін.

З 2006 року директором ліцею став Новиков В’ячеслав Володимирович, який керує навчальним закладом і зараз.

Кiлькiсть переглядiв: 359

Коментарi